Wifi Projesi

Marmara Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli, üniversitenin tüm yerleşkelerinde WiFi 6 teknolojisi ile internete artık çok daha hızlı ve verimli bir şekilde erişim imkânı buluyor.

Bu yeni teknoloji ile, Marmara Üniversitesi yerleşkelerindeki dersliklerde, açık alanlarda, kafeteryalarda, yurtlarda ve çalışma kapsamındaki tüm lokasyonlarda fiber altyapı yenilendi ve ağ topolojisi “Yıldız Topoloji”ye çevrilerek kablolu ağ alt yapısı iyileştirildi ve kablosuz ağ kapasitesi arttırıldı.

Yapılan yenileme çalışması Rektörlük ve Öğrenci İşleri, Kütüphane, Enstitüler ve Daire Başkanlıkları, Özmen Aktar ve Handan Ertuğrul Öğrenci Yurdu, Mehmet Cengiz Binası, Mehmet Hattat Binası, Fahri Kiğilı ve Kütüphane Binası, Cami ve Fuaye Alanı, Diş Hekimliği Fakültesi; Göztepe ve Bağlarbaşı Yerleşkelerinin dış mekanlarında tüm Access Point’lerin yenilenmesini de kapsıyor. Bu lokasyonlarda “wifi 6 teknolojisine geçildi. Fen Edebiyat Fakültesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Ömer Halis Demir Spor Salonu, Öğrenci Yemekhanesi, Uzaktan Eğitim Merkezi, Müsem – Saymanlık- Döner Sermaye, İktisat Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Anadolu Yerleşkesinin dış mekanlarında kablosuz ağ kapasitesi artılırdı ve kablolu altyapı iyileştirildi.

 

2.jpg (185 KB)

Bu çalışma sayesinde artık tüm Marmaralılar çok daha hızlı, yaygın ve kesintisiz bir şekilde internete bağlanabilecek.

HIZLI ERİŞİM