Single Sign On

Single Sign-On ile Tek Kullanıcı Adıyla Tüm Sistemlere Giriş

Üniversitemizin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kullanıma açılan Single Sign-On (Tek Oturum Açma) ile birbirinden bağımsız çalışan birçok uygulamaya, kurumsal e-posta adresi ve şifresiyle artık çoklu erişim kontrolü sağlanabilecek.


23.11.2016 tarihinde geçilen uygulama ile üniversitemizin idari ve akademik personeli, önceden farklı adresler üzerinden farklı kullanıcı isimleri ve şifreleri ile giriş yaparak kullanmakta oldukları birçok uygulama ve servise; bys.marmara.edu.tr adresi üzerinden tek bir kimlikle oturum açarak erişim imkanına sahip olacak.

Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemi (ÖBYS), Personel Bilgi Yönetim Sistemi (PBYS), Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), Eğitim Öğretim Bilgi Yönetim Sistemi (MEOBS), Kurum İçi ve Dışarıdan Başvuru Yönetim Sistemi (Başvuru), Karar Destek Bilgi Yönetim Sistemi (KDBYS), Destek Yönetim Sistemi’ne (Sorun ve İş Süreçleri Takip Sistemi) tek kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapacak olan kullanıcılar; güvenlik ve kullanım kolaylığı açısından da rahatlığa kavuşmuş olacak.

Bu sistemden faydalanabilmeniz için @marmara.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi BYS kullanıcınıza tanımlanmış olması gerekmektedir. Bu işlemle ilgili [ Single Sign-On Kullanıcılar için Bilgilendirme ] dosyasında belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir.
Bu sayfa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından en son 06.10.2022 10:54:59 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM