SMS Gönderim Hizmeti

SMS Gönderim Hizmeti

SMS Hizmeti; Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ortak projesidir.

Amaç:

SMS gönderimi hizmeti, Üniversitemiz hizmet ve faaliyet alanları ile ilgili bilgilendirmeleri yapma amacıyla kullanıma açılmıştır.

Kapsam:

SMS gönderim hizmetinden; Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Üniversitemiz akademik ve idari birimleri, koordinatörlükler ve Üniversitemize bağlı tüm birimler yararlanabilmektedir.

Formda belirtilen, gönderim işlemi; 4 grubu (akademik ve idari personeli, öğrencilerimizi, mezunlarımızı) ve belirli özellikleri belirteceğiniz (özel grubu) kapsamaktadır.

Özel grubu işaretlediyseniz açıklayıcı ifade kullanılması gerekmektedir. Kampüs olarak gönderim işlemi yapılmamaktadır.

Gönderim hizmeti yapmak isteyen birimlerin yapması gereken işlemler;

1. “SMS Gönderim Formu birim tarafından eksiksiz doldurulmalıdır.

1.1. Gönderim sadece akademik ve idari personele olacaksa Bilgi İşlem Daire Başkanlığına gönderilmelidir.

1.2. Gönderim, öğrencilere/mezunlara olacaksa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na gönderilmelidir.

1.3. Gönderim, hem akademik ve idari personel hem de öğrenciler olacaksa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na üstyazı ile birlikte her grup için ayrı ayrı form olacak şekilde gönderilmelidir.

2. Üstyazı, SMS gönderilecek gruba göre gönderilen birim (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ya da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı) olacak şekilde hazırlanır.

3. Üstyazı ve EK/EKleri (birden fazla gönderim grubu mevcutsa SMS Gönderim Formu), Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)’nden gönderilir.

 

* Form eklenmeden gönderilmiş yazılar işleme alınmayacaktır.

 


Bu sayfa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından en son 22.09.2022 16:07:05 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM