Marmara VPN hizmeti ile birlikte Üniversite İdari ve Akademik personelimiz, yerleşke dışında bulundukları sürelerde kullandıkları kişisel bilgisayarlara ya da mobil cihazlara kuracakları paket program vasıtasıyla (GlobalProtect), üniversitemiz yerleşke içi ağ kaynaklarına erişebileceklerdir.

Marmara VPN hizmetini kullanmak için bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcısının adres satırına vpngiris.marmara.edu.tr yazarak Enter'a basın yada https://vpngiris.marmara.edu.tr bağlantısına tıklayınız.

vpngiris_01.png (91 KB) 

Kullanıcı adı olarak Eposta Adresiniz, şifre olarak Eposta Şifrenizi girdikten sonra giriş yapınız.

 

vpngiris_02.png (136 KB)

Bilgisayarınız işletim sistemine göre uygun GlobalProtect Agent uygulamasını indirin ve kurulum aşamalarını tamamlayın.

vpngiris_03.png (97 KB)

Yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayar ekranınızın sağ alt tarafında (Tarih-Saat kısmının yanında) yukardaki pencere açılacaktır. Bu pencerenin içindeki boş kutucuğa ("Please enter your portal address" yazan kısmın altındaki kutucuk) vpngiris.marmara.edu.tr yazarak "Connect" tuşuna basın.

vpngiris_04.png (66 KB)Bağlantı kurulduktan sonra karşınıza gelecek yeni pencerede, girilmesi istenen  Kullanıcı Adı (UserName) E-posta adresiniz ve Şifre (passwordE-posta şifrenizdir. İlgili kısımları doldurduktan sonra Sign In tuşuna tıklayın.

E-posta adresiniz ve şifreniz doğrulandıktan sonra bağlantı başarılı bir şekilde sağlanacaktır.


Bu sayfa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından en son 08.04.2020 15:43:23 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM