Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

IPhone ve IPad (İO7) E-Posta Ayarları

 

1. IPhone ya da iPad ile e-posta okumak ve göndermek için merkezi e-posta sunucusu ayarlarını yapmanız gereklidir.Bunun için, Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler seçeneği ile açılan ekranda Hesap Ekle düğmesine dokunun.

2. "Hesap Ekle" ekranında Diğer seçeneğini seçip sonraki ekranda Mail Hesabı Ekle düğmesine dokunun.

3. "Yeni Hesap" ekranında adınızı, e-posta adresinizi ve parolanızı yazıp Sonraki düğmesine dokunun. E-posta adresiniz ve parolanız doğrulanana kadar bekleyin.

4. Mesajlarınıza ve sunucu üzerindeki klasörlerinize bilgisayar, telefon vb. birden fazla cihazdan ulaşmak isterseniz sunucu türünü "IMAP" seçin. Gelen posta sunucusu adını personeller için posta.marmara.edu.tr, öğrenciler için posta.marun.edu.tr olarak yazın. Gelen kutunuzu telefonunuza indirip mesajlarınıza yalnızca bu cihazdan ulaşmak isterseniz ve sunucu üzerindeki klasörlere erişmenize gerek yoksa sunucu türünü "POP" seçin. Gelen posta sunucusu adını personeller posta.marmara.edu.tr , öğrenciler posta.marun.edu.tr olarak yazarlar.

Her iki seçenekte de giden posta sunucusu adını personeller posta.marmara.edu.tr, öğrenciler posta.marun.edu.tr olarak yazarlar. Kullanıcı adı ve parolanızı her iki sunucu için de yazıp Sonraki düğmesine dokunun.

5. Sunucu türünü "IMAP" seçtiyseniz sonraki ekranda e-posta alıp gönderebilmek için "Mail" seçeneğinin açık konumda olduğundan emin olup Kaydet düğmesine dokunarak ayarlarınızı kaydedin.

6. Tüm bu işlemler sonrası Mail, Kişiler, Takvimler kısmında mail hesabının telefona eklendiği görülür.

 1.

 

 

 

 

 2.

 

 

 

 3.

 

 4.

 

 5.

 

6.

 

Bu sayfa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından en son 03.03.2015 14:04:08 tarihinde güncellenmiştir.