Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Formlar

Formlar

Duyuru Talep Bilgi Formu


Duyuru Talebi Bilgi Formu

Açıklama1:
Duyuru talep bilgi formu, birim yetkilileri tarafından doldurularak EBYS' den Bilgi İşlem Daire
Başkanlığına gönderecekleri duyuru talep yazılarına (resmi yazılarına) EK olarak eklenmesi için oluşturulmuştur.
Resmi yazılara ek bilgi formu olarak gönderilmesi dışında tek başına işleme alınmamaktadır.

 Metin çok uzunsa ve/veya duyuruya eklenmesi istenen dosyalar var ise ve EBYS den gönderilemiyorsa,
bu dosyalar sayısal olarak birimimize eposta yoluyla bilisim@marmara.edu.tr adresine iletilmesi rica olunur.

Duyuru Talep Bilgi Formunu İndirmek için tıklayınız.

E-Posta İstek Formu


E-Posta İstek Formu

Açıklama:

Kimler form doldurarak resmi yazı ile mail alabilir: Tıp Fakültesi TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) ve Diş Hekimliği Fakültesi DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) ile kurumumuzda eğitim gören uzman hekim adayları, Geçici süreyle birimlerde görev alan personeller bu form yoluyla e-posta hesabı alabilirler. Bunun dışında diğer tüm personellerimiz https://hesap.marmara.edu.tr/ adresinden bys (https://bys.marmara.edu.tr/) kullanıcı adı ve şifreleri vasıtasıyla kendileri maillerini kendileri almalıdırlar. 

 

Resmi yazı ile E-posta almak için ne yapılması gerekir: Bunun için e-posta hesabı alacak kişi bu formu doldurup imzaladıktan sonra, bağlı bulundukları birimlerin yazı işlerinden, kendilerine e-posta hesabının açılması için Bilgi İşlem Daire Başkanlığına resmi yazı yazılmasını talep etmelidirler. Birimi tarafından e-posta açılması için resmi yazı yazıldıktan sonra, yazı birimimize ulaştığında işleme alınarak gerekli açılış işlemleri yapılır ve yazıda belirtilen iletişim adreslerine kişilerin mail kullanıcı adı ve şifre bilgileri verilir. Resmi Yazıda e-posta alacak kişilerin iletişim bilgilerinin olması şarttır. (İletişim Bilgisi olarak: Cep numarası ve/veya alternatif mail adresi yazıda belirtilmelidir. )E-Posta İstek Formunu İndirmek için tıklayınız.

E-Posta hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

SMS Gönderimi Talep Formu

Açıklama:

Gönderim hizmeti yapmak isteyen birimlerin yapması gereken işlemler;

 

1.SMS Gönderim Formu birim tarafından eksiksiz doldurulmalıdır.

1.1. Gönderim sadece akademik ve idari personele olacaksa Bilgi İşlem Daire Başkanlığına gönderilmelidir.

1.2. Gönderim, öğrencilere/mezunlar olacaksa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na gönderilmelidir.

1.3. Gönderim, hem akademik ve idari personel hem de öğrenciler olacaksa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na üstyazı ile birlikte her grup için ayrı ayrı form olacak şekilde gönderilmelidir.

 

2. Üstyazı, SMS gönderilecek gruba göre gönderilen birim (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ya da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı) olacak şekilde hazırlanır.

 

3. Üstyazı ve EK/EKleri (birden fazla gönderim grubu mevcutsa SMS Gönderim Formu), Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)’nden gönderilir.*

 

* Form eklenmeden gönderilmiş yazılar işleme alınmayacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

BAPKO Projeleri Yazılım Talepleri Formu

Bilimsel Araştırma Projeleri Yazılım/ Program Talebi Hizmeti' nin amacı, kapsamı ve hizmetten yararlanmak için uygulanacak adımları ile "Bapko Projeleri Yazılım Talepleri Formu" ' na buradan ulaşabilirsiniz.

İdari Formlar

Bu sayfa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından en son 14.03.2019 13:46:19 tarihinde güncellenmiştir.